yukarı

Hızlı İndex Aldırmanın Yolları

hızlı index aldırma yolları
person seo date_range 6 / 7 / 2018 remove_red_eye 343 Görüntülenme

Hızlı İndex Aldırmanın Yolları

Bir site üzerinden tanıtım yazısı ya da backlink satmak istediğinizde sizlere öncelikle sitenin indexlenme hızını sorarlar. Bu konuda sitelerin indexlenme hızı doğrudan arama motorları üzerindeki değeriyle ilişkili olacaktır. Zayıf içerikli olan ya da yeni kurulan siteler index alırken oldukça zorlanabiliyor. Bu konuda farklı stratejilerle hızlı index aldırmanın yolları mevcut olabiliyor.

İçerikleri Güncel ve Kaliteli Tutun

Hızlı index aldırmak için öncelikle bloğunuzu oldukça güncel tutmaya çalışın. Mümkün oldukça 1-2 haftada bir SEO ile uyumlu olan içerikleri bloğa eklemeye gayret edin. Ayrıca içeriklerin çok fazla kısa olmaması da bu aşamada önemlidir. İçeriklerin en az 300 kelime olması bu konuda sizlere avantaj sağlayacaktır. Bu içerikler kaliteli ve ilgi çekici olursa, bol yorum alacaktır. Google robotları yorum gelen içerikleri tekrardan ziyaret ettiği için bu durum indexlenmeye katkı sağlayacaktır.

Sosyal Medyayı Aktif Kullanın

Sitelerdeki sosyal medya imlemeleri, indexlenme açısından son derece önemlidir. Mutlaka bütün sosyal medya ağlarında sitenizin bir resmi hesabını açın. Site üzerinde paylaştığınız her içeriği, özet şekilde ya da bütün şekilde bu platformlarda paylaşın. Özellikle Google, Facebook ve Twitter gibi platformlar indexlenme açısından son derece önemli bir fayda verecektir. Sosyal medya ağlarındaki içeriklerin sık paylaşılması, index almanızı kolaylaştırır. Bu açıdan popüler olsun ya da olmasın, tüm sosyal medya ağlarında bir hesabınız bulunsun.

Site Haritası Oluşturun

Site haritası oluşturmak, site üzerinde yaptığınız tüm değişiklikleri arama motorlarına bildirir. Bunun için en ideal olan Google XML Sitemaps haritasıdır. WorldPress’in olmazsa olmazlarından olan bu eklenti, sitenizin index almanızı büyük oranda kolaylaştırır.

Bunun haricinde tüm paylaştığınız içerikleri pingleme siteleri üzerinden pinglemeniz de sitenizin index almasını büyük oranda kolaylaştıracağını unutmayın.

ETİKETLER

google hızlı indexHızlı İndex Aldırmanın Yollarıhızlı index almakwebmastertools hızlı indexwordpress hızlı index
info_outline
Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap
Bültenimize Abone Olun

Altınseo bültenine kaydınızı yaptırın, aşağıdaki kutuya mail adresinizi girmeniz yeterli olacaktır. SEO Sorularında, yeni konularda tüm bilgileri mail olarak alacaksınız.

Konuşmaya Başla
Merhaba, AltinSEO paketler hakkında bilgi almak istiyorum
Powered by