yukarı

Manuel Spam Nedir ?

spamdan cıkma
person Yasar kbr date_range 8 / 7 / 2018 remove_red_eye 1395 Görüntülenme

Manuel spam nedir

SEO terimi ortaya çıktı çıkalı insanlar bir telaş, bir çaba içerisine girer oldu. Bilinçsizce backlink alımları, meta keywordler ile sitelerini doldurma v.s. Artık bunları unutun Google bilinçsizce aldığınız backlinklerden dolayı sizi manuel spama mağruz bırakabilir. Nasıl mı? Evet manuel spam dedik. Peki

manuel spam nedir ? Google SEO ekibinde çalışan kişiler tek, tek web siteleri inceler oldu. Sitelerin nerelerden backlink aldığı, analytics sonuçlarına göre ne kadar kişi, ne kadar süre bu sitede kalıyor, direk girişler, yönlendirmeler, organik ziyaretçiler tek tek hepsini bu ekip inceliyor. Google’ın Algoritma sisteminde spam score hesaplamaları yapılır. Bu seviyeye giren web siteleri Google uzmanları inceler. İncelemeler sonucunda doğal olmayan işlemler yapmışsa manuel spam cezası uygulanır.

Manuel Spam sebepleri

Paravan blogları bilinçsiz şekilde kullanma.
Güçsüz ve değeri olmayan spam sitelerden backlink alımı
Web sitenizin sürekli spam içerikler yayınlaması.
İllegal sitelerden alınan backlink
Sosyal medyada sürekli aynı linkleri paylaşmak
Yeni web sitelere yapılan seo çalışmalarından dolayı ceza verebiliyor.
Keywordlerle siteniz dolu ise manuel spam alabilirsiniz.

Manuel spam’ın en büyük sebebi bilinçsizlikten kaynaklanmaktadır. Güzel insanlarımız İnternet’ten bir kaç kelime öğrendiğini kendisini Uzman olarak nitelendirebiliyor. Gerçek Seo Uzmanı, doğru zamanda, doğru yerde, doğru şekilde web siteye kritik müdahaleler yaparak web sitenin sıralama sonucu ve insanların tercihlerine göre çalışmalar yapar.

Cezadan nasıl kurtulunur?

1. olarak: Web sitenizi analiz etmeniz lazım.
2. olarak: Kopya içeriklerinizi siliniz veya özgüleştiriniz.
3. olarak: Kalitesiz sitelerden gelen backlinkler için Google disavow seçeneğini size sunuyor. Disavow sayesinde sizi cezaya düşüren linkleri engelleyebilirsiniz.

Üç adımı yaptıktan sonra Google Optimizasyon kurallarına uygun şekilde site içi SEO işlemlerinizi tamamlayın. Kısa süreliğinide olsa Adwords kullanmak fayda verecektir.
Keywordlerle dolu olan sayfalarınızı yeniden düzenleyiniz.

Genel spam ceza sebepleri bu maddeler ve detaylardan ibarettir. İyi web siteler için özgünlüğü dikkat etmeniz ve bilinçsizce SEO çalışması yapmamanız dileğimle.

ETİKETLER

Manuel Spam Nedir ?

YORUMLAR (1)

Uygar Türk

Merhaba, ben kaç gündür manuel spamdan çıkamıyorum napsam çıkmıyor, tam spam değil yetersiz içerik diye spam yiyor bunu ücretli veya ücretsiz nasıl yaparım yardımcı olabilirmisiniz rica etsem.

date_range 4 ay önceBültenimize Abone Olun

Altinseo bültenine kaydınızı yaptırın aşağıdaki kutuya mail adresinizi girmeniz yeterli olacaktır. SEO Sorularında, yeni konularda tüm bilgileri mail olarak alacaksınız.